O mně

Láska

 

Byla to ‘láska na první pohled’. Techniku TM jsem si zamilovala od prvního dne praktikování. Svým vzděláním a profesí jsem měla blízko k medicíně i ke vzdělávání. V profesi učitelky TM mám teď obojí – učím techniku, která je nejlepší přírodní medicínou.
Od mládí jsem se zajímala o seberozvíjení, ale až Védská věda o vědomí, kterou obrodil Mahariši Maheš Jogi mi poskytla tu techniku, ’know-how’, dovednost navracet se v sobě do oblasti, kde už je celost, zdraví, dokonalost, blaho a naplnění člověka.
Je to pro mě pokaždé radostná a slavnostní událost, když mohu techniku TM někoho naučit a takto ho učinit soběstačným pro další rychlé a účinné seberozvíjení-sebepoznávání-sebezdokonalování a pro naplnění života.

 

Přihlásit se na úvodní přednášku

Kvalifikace

7 je moje šťastné číslo. V roce 1977 jsem promovala na vysoké škole veterinární. V roce 1997 jsem se stala učitelkou Transcendentální Meditace – TM. V roce 2017 jsem se stala certifikovanou učitelkou Maharišiho Jóga Ásan. Moje příprava a rekvalifikace na učitele TM mi trvaly 7 let. Od roku 97 učím techniku TM v ČR a SR jako certifikovaná učitelka TM, v současné době jako jediná v této funkci.
Narůstá zájem o program TM a s tím roste i potřeba nových učitelů TM. Brzy bude potřeba učitel v každém městě a v každé škole, protože všichni jsme zasaženi stresem. Stres je hlavní příčinou psychosomatických potíží. Stres brzdí rozvíjení vnitřního potenciálu. Nahromaděním stresu vznikají nemoci - duševní i fyzické a chronické nemoci. Program TM uvolňuje stresy a přímo rozvíjí plný mentální potenciál.
Zde se otevírá perspektiva nové profese a jejího širokého uplatnění, jež přinese benefity nejen tomu, kdo se naučí a používá TM, ale celé společnosti, protože s každým individuálním zlepšováním vědomí roste i kvalita společného vědomí. A pro učitele samotného znamená proces výuky a vše s tím spojené radost a naplnění.
Věřím, že budou inspirováni odborníci ze všech profesí, aby se vydali na cestu stát se učitelem TM. Dnes je to mnohem jednodušší, stačí se naučit a pravidelně praktikovat TM, pak se naučit pár pokročilých technik TM a program TM Sidhi a završit to učitelským kurzem TM, jež trvá necelého půl roku. Takže vítejte aspiranti!

 Začněte hned !

 

ALENA CITTERBERGOVÁ - PROFESNÍ HISTORIE

1990 – Základní kurz Transcendentální Meditace
1991- 95 – Studium na Maharishi International Universtity, Fairfield, IA, USA
1992 – Kurz pokročilého programu TM Sidhi and Yogic Flying, MUM, USA
1993, 94, 99, 2001, 03, 07,  – Kurzy pokročilých technik TM
1995 – Promoce na Maharishi University of Management, Fairfield, IA, USA, MA SCI 
1997 – Učitelský kurz TTC Teacher Training, MERU, Valkenburg, Holandsko      
2000 – Kurz Total Knowledge, Kurz Creating Perfect Man I, II, MOU 
2004 – Recertifikační kurz pro učitele TM, MERU, Niška Banja, Srbsko
2007 – Intl. Conference for European Leaders, MERU, Vlodrop, Holland
2016 – Kurz Ramayan in Human Physiology (Prof. Dr. MARR T. Nader), MPP Erfurt 
2016 – Kurz Self – Pulse – Reading, MERU St. Odilienberg, Holandsko, certifikát
2016 – Kurz Total Knowledge and Spiritual Development (Dr. Raja Peter), Bulharsko
2017 – Kurz HOE Asian Mother Divine, Chantaburi, Thajsko
2017 – Kurz Maharishi Yoga Asana Teacher Training Course (Dr. G. Buchzik), Seelisberg, Švýcarsko, certifikát
2017 – Kurz Total Knowledge and Maharishi Jyotish (Dr. Raja Peter), Bulharsko
2017 – Kurz Maharishi on Vedant (Dr. B. Morris, PM), MPP Rendlesham, Anglie
2017 – Kurz Total Knowledge I (Dr. Raja Peter), Rumunsko
2018 – Kurz Course in Brahmasthan India, Indie
2018 – Kurz Maharishi Aroma Therapy (Dr. Nadin), MERU, Vlodrop, Holandsko, certifikát 

 

 ZAČNĚTE HNED !

MOJE ZÁLIBY

Meditační zahrada u Aleny v Miroslavi
přírodní certifikovaná zahrada

Naše přírodní certifikovaná zahrada (certifikaci udělil Ekologický Institut Veronica) je zdrojem nejenom ovoce, bylin a květin, ale je oázou klidu a pohody uprostřed malého města Miroslav na Znojemsku. Zde míváme během léta semináře a kurzy.

Pečení, vaření, výroba bylinných sirupů a tinktur
zdravá výživa

Během vegetačního období máme navíc v seminářích možnost zapojení se do péče o zahradu, odpočinek a meditaci v zahradě, sběr plodů, výrobu domácích přírodních produktů a bylinných sirupů a olejů v rámci zpracování sklizně ze zahrady.

Přidaná hodnota při návštěvě přednášky, semináře a kurzu
Ochutnávka domácích přírodních produktů

U nás bylo vždy zvykem, že host, který přišel, byl pohoštěn. Považuji to za dobrou tradici, tak v tom jen pokračuji. Je vysoce pravděpodobné, že budete mít možnost ochutnat nějaký domácí produkt, např. domácí chléb nebo něco sladkého.

client logo
client logo
client logo
client logo
client logo
client logo

O nás

Globální země světového míru, z.s. je součástí mezinárodní organizace a oficiálně učí techniku Transcendentální Meditace.
Ochrana osobních údajů

Mezinárodní stránky

© 2017 Globální země světového míru, z.s. All Rights Reserved.
Technika Transcendentální Meditace není náhradou za profesionální lékařskou péči. V případě potřeby, co se týče vašeho zdravotního stavu, konzultujte svého lékaře.